| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Expansion USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
12TB Seagate Expansion USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
12TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480 MBps |
| HDD DETAILS | 3.5" HDD, SATA, 7200rpm, 8MB cache |
| DIMENSIONS | 4.1cm x 16.3cm x 19.1cm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.5kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP Professional, Apple MacOS X 10.3.9 or later, Microsoft Windows Vista, Apple MacOS X 10.4.6 or later |
| ACCESSORIES INCLUDED | AC adapter |
| SPECIAL FEATURES | Backup solution |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |