| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25C3S USB3.1 Gen 1 Type-C Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Western Digital Elements 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
OWC 4TB Thunderbolt 5 Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 FireWire 400 eSATA |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 - 480MB/sec eSATA - 3GB/sec FireWire - 400 400MB/sec |
| HDD DETAILS | 3.5" Seagate hard drive, 7200rpm |
| DIMENSIONS | 190.5 x 35.56 x 160.2mm |
| WEIGHT | 0.9kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 Pro Mac OSx 10.3, 10.4 |
| ACCESSORIES INCLUDED | FreeAgent software and documentation FireWire cable USB2.0 cable AC power cable Quick start guide Note: eSATA cable is not included |
| SPECIAL FEATURES | FireWire software included, preloaded on drive |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/orange |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 5 years warranty |