|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
500GB Apricorn Aegis Padlock USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25C3S USB3.1 Gen 1 Type-C Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Seagate Portable External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Lacie Rugged Mini USB3.0 Portable External Hard Drive, Orange
| IN STOCK |
| CAPACITY | 6 TB |
| INTERFACE TYPE | Serial ATA III |
| FORM FACTOR | 3.5" |
| DATA TRANSFER RATES | 480,5000 Mbit/s |
| DIMENSIONS | 49 mm |
| WEIGHT | 1.05 kg |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| SPECIAL FEATURES | Yes |
| COLOUR | Black |