|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
| IN STOCK |
2TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
8.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
6TB Western Digital My Book External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25C3S USB3.1 Gen 1 Type-C Portable Hard Drive
| IN STOCK |
6TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
5TB Seagate LaCie Rugged Mini USB3.2 External Hard Drive - Orange
| IN STOCK |
256GB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 35T3 USB3.0 External Desktop Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16 TB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0/2.0 |
| DIMENSIONS | 48 mm |
| WEIGHT | 900 g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| SPECIAL FEATURES | Yes |
| COLOUR | Black |