|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OME/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz 4 Core LGA1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 Coffee Lake 3GHz 12MB Cache Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 6 Core L3 Desktop Processor, OEM/Tray Version
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 3200G AM4 3.6GHZ 4MB Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 6 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.4 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.4 GHz |
| CORE NAME | Alder Lake |
| NUMBER OF THREADS | 12 |
| CACHE | 18 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 730 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0, 4.0 |