|
Expected to ship within 11 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8 Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure for 2.5-inch and 3.5-in SATA Drives
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro USB3.0 Portable SSD Enclosure for 2012 MacBook Pro with Retina Display
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
AData EC600 2.5-inch HDD / SSD Enclosure USB3.2 Black
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2 |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| DIMENSIONS | 110 mm |
| WEIGHT | 95 g |