|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
Logitech H390 Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H570e Binaural Headset - Black
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Logitech H650e Binaural Headset - Black, Silver
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wired & Wireless |
| COLOR | Black |
| CORD LENGTH | 1.5 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 4 cm |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 10000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -42 dB |
| WEIGHT | 271 g |