|
Expected to ship tomorrow Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 6 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Celeron G5905 3.5GHz 2 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F Alder Lake CPU LGA 1700 2.5 GHz 6-Core 65W 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600K 12th Gen Alder Lake 10-Core 3.7 GHz (4.9 Turbo) LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105 3.7GHz 4 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i9 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 24 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.4 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.8 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 36 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |