|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 4.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F 3.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700K 3.4GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.7 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 20 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 730 |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |