|
Expected to ship within 6 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Celeron G5905 3.5GHz 2 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core, LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-13400 2.5GHz (4.6 Turbo) 10 Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700KF 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9 13900KF 5.8GHz 24 Core LGA 1700 Desktop Processor - Raptor Lake
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 6 Core L3 Desktop Processor, OEM/Tray Version
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i7 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| NUMBER OF CORES | 20 |
| OPERATING FREQUENCY | 5.3 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.4 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.4 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 28 |
| NUMBER OF THREADS | 28 |
| CACHE | 33 MB |
| CACHE | 33 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 770 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 300 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |