Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Kingston HyperX Cloud Alpha Gaming Headset - Black, Red
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
Logitech H390 Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
| CONNECTOR | 3.5 mm |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black, Blue |
| CORD LENGTH | 2 m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 5 - 40000 Hz |
| IMPEDANCE | 45 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 30 - 20000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -43 dB |