|
Expected to ship within 8 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
OWC Express 2.5" Portable USB 3.0 Enclosure Kit for SATA HDDs & SSDs (Black)
| IN STOCK |
Transcend CM10G M.2 PCIe / SATA SSD Enclosure Kit (M.2 2230/2242/2260/2280) Black
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
OWC U2 Shuttle Four-Slot NVMe M.2 to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro 1A Enclosure for Mac SSDs from most 2013 to 2019 Models
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2 |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 10 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| DIMENSIONS | 47.8 mm |
| WEIGHT | 98 g |