|
Expected to ship within 9 days of order Free shipping within Ireland! |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
Asus ROG Delta S Wired Head-band Gaming Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
NGS GHX-600 2,4GHz Wireless Gaming Headset, Stereo 7.1, Black
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Corsair HS70 Pro Wireless Gaming Headset w/Microphone - Black
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wireless |
| COLOR | White |
| EAR COUPLING | Supraaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 40000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 5 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2200 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 10000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -40 dB |
| WEIGHT | 717 g |