|
Expected to ship within 10 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, Black
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H110 Stereo Headset - Black,Grey
| IN STOCK |
Logitech H390 Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
NGS LED Gaming Headset with LED Lights and PS4/XboxOne/PC Compatible
| IN STOCK |
Logitech G PRO X Gaming Headset
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
Adesso Xtream G1 Wired LED Stereo Gaming Headset w/Microphone
| IN STOCK |
Logitech H340 Binaural USB3.0 Wired Headset - Black
| IN STOCK |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black |
| CORD LENGTH | 2.2 m |
| EAR COUPLING | Supraaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 5 cm |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 16000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -42 dB |
| WEIGHT | 364 g |