|
Expected to ship within 12 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
StarTech.com HPE J9150D Compatible SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-SR - 10GbE Multi Mode Fiber Optic Transceiver - 10GE Gigabit Ethernet SFP+ - LC- DDM HPE FlexFabric, 6120XG, 6120G
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 40000MBs QSFP + 850nm Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J8177C Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP- HPE 1810, 1820, 2530
| IN STOCK |
StarTech Arista Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
Intellinet Gigabit Ethernet SFP Mini-GBIC Transceiver Module-Optical 1000Base-Sx (LC) Multi-Mode Port - MSA Compliant - Equivalent to Cisco GLC-SX-MM
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-TE Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module - 1000BASE-T Copper Industrial Gigabit Ethernet - Cisco Firepower, IE 2000, C9500, C2960 (Extended Temp)
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP |
| MAX DISTANCE | 100 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Copper |
| WEIGHT | 24 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |