|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
Cisco Fiber Optic 40000MBs QSFP + 850nm Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-GE-S Compatible SFP Module - 1000BASE-SX - 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC- DDM Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco GLC-SX-MMD SFP (mini-GBIC) Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 40000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 300 m |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 20 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| BRAND COMPATIBILITY | Palo Alto Networks |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |