|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU LGA 1700 2.1 GHz 12-Core 65W 25MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700F 2.1GHz (5.2 Turbo) 16 Core LGA 1700 Desktop Processor Boxed (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 6 Core L3 Desktop Processor, OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 96MB 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Celeron G5905 3.5GHz 2 Core LGA1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 3GHz 6 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen™ 9 9950X 4.3 GHz 80 MB L2 & L3 Socket AM5 Processor cores: 16 4 nm 64-bit 170 W Maximum internal memory supported by processor: 192 GB DDR5-SDRAM On-board graphics card AMD Radeon Box
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| BOOST FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.7 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 80 MB |
| CACHE | 80 MB |
| CACHE | 80 MB |
| CACHE | 80 MB |
| CACHE | 80 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |