|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Arista Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech.com HPE J9150D Compatible SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-SR - 10GbE Multi Mode Fiber Optic Transceiver - 10GE Gigabit Ethernet SFP+ - LC- DDM HPE FlexFabric, 6120XG, 6120G
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 21 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |