|
Expected to ship within 11 days of order Free shipping within Ireland! |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-10G-SR Compatible SFP+ Transceiver Module (LC) – 10GBASE-SR - 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - DDM Cisco Firepower, ASR9000, C9300
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-LH-SM Compatible SFP Transceiver Module -1000BASE-LX/LH - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC - Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-GE-S Compatible SFP Module - 1000BASE-SX - 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC- DDM Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 40000MBs QSFP + 850nm Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
Netgear Fiber Gigabit 1000Base-LX (LC) SFP GBIC Module Network Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 10000 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 22 g |
| POWER CONSUMPTION | 1.3 W |
| WAVELENGTH | 1310 nm |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3ae |