32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB Transcend JetRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM KVR32N22S6/8 8 GB 1 x 8 GB DDR4 3200 MHz Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group Vulcan DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 16GB) - Grey
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRAM DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Dual Channel Kit (2x 16GB) Black
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 3000MHz PC4-24000 CL16 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Kingston Fury RGB 64GB Black Heatsink (2x32GB) DDR4 3600MHz DIMM System Memory
FURY DDR4 RGB1 delivers a boost of performance and style with speeds of up to 3733MHz, aggressive styling, and RGB lighting that runs the length of the module for smooth and stunning effects. This dazzling, cost-effective upgrade is available in 2400MHz?3733MHz speeds, CL15?19 latencies, single module capacities of 4GB?32GB, and kit capacities of 16GB?128GB. It features Plug N Play automatic overclocking at 2400MHz and 2666MHz speeds and is both Intel XMP-ready and Ready for Ryzen. FURY DDR4 RGB stays cool with its stylish, low-profile heat spreader. 100% tested at speed and backed by a lifetime warranty, it?s an easy, worry-free upgrade for your Intel or AMD-based system.
Customizable RGB lighting with aggressive styling
Give your battle station a stylish upgrade thanks to FURY DDR4 RGB's updated heat spreader and customizable smooth, stunning RGB effects. Use the powerful NGENUITY software or motherboard manufacturers software to create your own look.
HyperX Infrared Sync Technology
RGB effects stay synced thanks to infrared sync technology.
Intel XMP-Ready
Our engineers have predefined Intel Extreme Memory Profiles designed to maximize the performance of our memory modules, reaching speeds up to 3733MHz.
Ready for AMD Ryzen
Get memory that?s Ready for Ryzen and will seamlessly integrate with your AMD-based system. A reliable, compatible performance boost for your build.
Plug N Play - Automatic overclocking up to 2666MHz
A simple and easy Plug N Play upgrade, HyperX FURY DDR4 will auto-overclock itself to the highest listed speed allowed by the system BIOS.
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY TYPE | DDR4 |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| BUILT-IN RGB | Red/Green/Blue |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 32GB Memory layout (modules x size) 4096M x 64 module configuration |
| PACKAGING | Retail packaging |