|
Expected to ship within 2 days of order Free shipping within Ireland! |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - Black
| IN STOCK |
NGS Sky Charm PRO 50W Wireless Multi Pairing BT Tower Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Roller Cube LED 5W Wirelsss BT Speaker - Red
| IN STOCK |
NGS Sky Rider 80W Wireless Premium BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Swag Go, 80W Portable and Wirelsss BT Speaker with LED Lights
| IN STOCK |
NGS Wild Club 80W Portable & Wireless BT Speaker with Laser Party Lights
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler 6W Wireless BT Speaker - Red
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
Logitech Bluetooth Wireless Audio Adapter, Black (EU Plug)
| IN STOCK |
NGS 300W Double 8" Woofer Wireless BT Speaker Built-in Battery- WILDDUB1
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
The NGS Wild Temper is a portable Bluetooth speaker that delivers high-quality sound and dynamic lighting, making it the ultimate companion for parties, gatherings, or everyday listening. With its versatile connectivity, powerful 60W output, and vibrant LED lights, this speaker is designed to bring your music to life wherever you go.
Powerful Sound & LED LightsThe NGS Wild Temper combines premium sound quality, stylish design, and portability in one sleek package. Whether you're hosting a party, enjoying a picnic, or relaxing at home, this speaker ensures every moment is amplified with powerful audio and vibrant visuals.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 200W |
| BATTERY CAPACITY | lon-Li 7,4V/4400mAh |
| BATTERY LIFE | Up to 5h |
| BLUETOOTH RANGE | 10m |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 5.3 |
| AUDIO INPUT | AUX audio input USB audio input up to 128GB Micro SD card input |
| DIMENSIONS | 26x23x55cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |