|
Expected to ship within 8 days of order Free shipping within Ireland! |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2.05 TB |
| CAPACITY | 2.05 TB |
| INTERFACE TYPE | PCI Express 5.0 |
| INTERFACE TYPE | PCI Express 5.0 |
| FORM FACTOR | M.2 |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DATA TRANSFER RATES | 14700 MB/s |
| DATA TRANSFER RATES | 14700 MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 14700 MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 14700 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 14000 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 14000 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| MTBF | 2000000 h |
| MTBF | 2000000 h |
| DIMENSIONS | 22 mm |
| DIMENSIONS | 22 mm |
| WEIGHT | 7.7 g |
| WEIGHT | 7.7 g |