512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
8TB Samsung 2.5-inch Serial ATA V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
1TB OWC Mercury Electra 6G 2.5-inch SATA 3 Solid State Disk 7mm
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 7.68 TB |
| INTERFACE TYPE | PCI Express 4.0 |
| FORM FACTOR | U.3 |
| DATA TRANSFER RATES | 7000 MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 7000 MB/s |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 5900 MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D TLC NAND |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| S.M.A.R.T. SUPPORT | Yes |
| SPECIAL FEATURES | TCG Enterprise |
| DIMENSIONS | 70.1 mm |
| WEIGHT | 200 g |