|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 4.3GHz 4 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F Alder Lake CPU LGA 1700 2.5 GHz 6-Core 65W 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G 3.8GHz (4GHz Turbo) 4 Core 4MB L3 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 4100 3.8GHZ 4 Core L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600K 12th Gen Alder Lake 10-Core 3.7 GHz (4.9 Turbo) LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G6405 4.1GHz 2 Core LGA 1200 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 AM4 3.5GHz 32MB Desktop Processor (Tray Version)
| IN STOCK |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| SERIES | AMD Ryzen™ 9 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| CPU SOCKET | Socket AM5 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| NUMBER OF CORES | 16 |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.6 GHz |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| CORE NAME | Granite Ridge AM5 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 192 MB |
| CACHE | 192 MB |
| CACHE | 192 MB |
| CACHE | 192 MB |
| CACHE | 192 MB |
| CACHE | 192 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| MANUFACTURING PROCESS | 4 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 2200 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 28 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 256 GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 5.0 |