| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
6TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 128MB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
2TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Western Digital Elements Portable External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480Mbits/s (60MB/s) |
| HDD DETAILS | Built-in 3.5" hard disk, fanless |
| DIMENSIONS | 117 x 193 x 45 mm |
| WEIGHT | 950g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Computer with USB 2.0 (USB 1.1 compatible); Windows 2000, Windows XP, Windows Vista™ / Mac OS X 10.3 or higher; 32MB RAM minimum |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 2.0 cable External power supply Quick Install Guide LaCie Utilities (preloaded on the drive): User Manual, LaCie ‘1-Click’ Backup Software (Windows & Mac), LaCie SilverKeeper Backup Software (Mac), LaCie Setup Assistant |
| SPECIAL FEATURES | Design by Neil Poulton Blue LED on underside to indicate activity |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Black with blue LED |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |