Memory Upgrade for HP/Compaq HDX 16 Series HDX X16-1200EO
QUICK TIPS
  • All memory upgrades shown here are 100% guaranteed compatible with this particular system.
  • Lifetime warranty on all memory upgrades.
  • Questions? Drop us a mail to sales@memoryc.com
SYSTEM DETAILS
  • Maximum Memory
  • Standard Memory
  • Memory Slots
  • Form Factor
  • Pin Count
  • Module Type
  • Screen Size
  • 8 GB
  • 4 GB
  • 2
  • SODIMM
  • 200
  • PC2-6400
  • 16.0
HP/Compaq HDX 16 Series HDX X16-1200EO Memory Upgrade
4GB Patriot DDR2 PC2-6400 800MHz CL6 SO-DIMM Laptop Memory module
  • 7 reviews
  • Item Number: 11447
  • Part Number: PSD24G8002S
  • 4GB DDR2 800MHz SO-DIMM single memory module
  • PC2-6400 CL6
  • 1.8V non-ECC
  • 200 pins