| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
4TB Western Digital My Passport USB3.0 External Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
12TB WD Elements Desktop USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive Black
| IN STOCK |
1.5TB Western Digital 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
16.0TB OWC Mercury Elite Pro Quad - Four-Drive USB 3.2 (10Gb/s) External Storage Solution with SoftRAID
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mbit/sec (USB2.0 data transfer rate) |
| HDD DETAILS | 2.5" Toshiba hard drive |
| DIMENSIONS | 16.5 mm (H) x 81.3 mm (W) x 127 mm (D) |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Microsoft ® Windows ® 2000, XP or Vista Mac OS X 10.3.9 or later Available USB 2.0 Port |
| ACCESSORIES INCLUDED | Toshiba Portable External Drive Multilingual Quick Install Guide USB 2.0 Cable |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Black and Frost white swirl colours |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturer warranty |