16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology DataTraveler Max USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Transcend JetFlash 710S Silver Metallic USB3.1 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Harry Potter Lord Voldemort USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
64GB SanDisk Ultra USB3.0 Flash Drive Encryption Support Black
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
512GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB FROZEN Elsa USB Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Daenerys USB Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | High-speed USB3.0 Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 67MB/sec Write speed up to 25MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, 2000, Vista, Windows 7 |
| DIMENSIONS | 80.82 x 20.62 x 12.1 mm |
| WEIGHT | 20g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |