ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8 Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure for 2.5-inch and 3.5-in SATA Drives
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
AData EC600 2.5-inch HDD / SSD Enclosure USB3.2 Black
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
ZTC Sky 2.5-inch Enclosure mSATA SSD (Half or Full Size) to SATA III Board Adapter - 520MB/s 6GB/s
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | SATA I / II |
| PC INTERFACE | USB2.0 eSATA |
| FORM FACTOR | 2.5-inch drives supported |
| DEVICE TYPE | Dual-bay mobile rack |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 up to 480Mbps eSATA up to 3Gbps |
| HDD SUPPORT | Supports two 2.5-inch SATA hard drives to to 1TB capacity, 9.5mm thickness |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, ME, Windows 7 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB2.0 cable eSATA cable Power adapter and cable (UK 3-pin plug) |
| SPECIAL FEATURES | RAID 0 and RAID 1 supported Plug and play |
| DIMENSIONS | 146mm x 101mm x 25mm (fits standard 3.5-inch drive bay) |
| WEIGHT | 200g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |