16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
128GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Transcend JetFlash 710S Silver Metallic USB3.1 Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
16GB Marvel Black Panther USB Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Daenerys USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
16GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive 3 Pack - Blue, Green, Pink
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 750 Ultra-fast USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
64GB SanDisk Cruzer Glide USB2.0 Flash Drive - Black,Red
| IN STOCK |
The 32GB Kingston DataTraveler USB Flash drive puts portable storage in everyone’s pocket. Reliable and easy to use, it is a great solution for carrying and transferring a users favourite songs, photos, videos, documents and so much more. Kingston features 40MB/s read and 10MB/s write. Plus, it has a USB3.0 (3.1 Gen 1) interface and comes with a stylish black exterior.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| TRANSFER RATES | Read speed: 40MB/s Write speed: 10MB/s |
| COLOUR | Black |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows operating systems supported Mac operating systems supported |
| DIMENSIONS | 2in x 0.83in x 0.39in |
| WEIGHT | 0.23kg |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |