32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast RGB DDR4 3600Mhz CL17 Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3600Mhz PC4-28800 CL16-19-19-39 1.35V Dual Channel Kit 2x16GB
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
An easy Plug N Play performance boost for your PC
HyperX® FURY DDR4 detects your system’s components and automatically overclocks itself to the highest published frequency, for a Plug N Play performance boost. This cost-effective upgrade will let you crank up the settings on your favourite FPS, MMO and MOBA games and provide better video editing and rendering performance. HyperX FURY DDR4 looks and stays cool, thanks to its stylish, low-profile heat spreader and DDR4’s low 1.2V power consumption. One hundred per cent tested at speed and backed by a lifetime warranty, HyperX FURY DDR4 is your worry-free upgrade of choice.
- Automatic overclocking
- Cost-efficient, high-performance DDR4 upgrade
- Intel XMP support for the latest processor technologies
- Run cool with energy-efficient 1.2V DDR4
- Signature asymmetrical FURY design with low-profile heat spreader
- Backed by a lifetime warranty
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3200 MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single (1x 8GB) |
| CAS LATENCY | CL18 |
| MEMORY TIMINGS | 18-21-21 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1 x 8 GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |