Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-3 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x20mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL140 PWM RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
DIFFUSED LED ILLUMINATION
An opaque fan blade diffuses lighting to ensure stunning LED illumination.
HIGH AIRFLOW
Up to 52 CFM of airflow at peak 1,400 RPM.
LOW-NOISE OPERATION
A custom fan blade and hydraulic bearing allow for low-noise operation.
THE BEST OF AIRFLOW AND STATIC PRESSURE
AF 120 offers the ideal combination of high airflow and strong static pressure, allowing for use as a case fan, or with CORSAIR Hydro Series Liquid CPU coolers.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1400 RPM |
| QUANTITY | Triple Pack |
| LIGHTING | LED |
| NOISE LEVEL | 26 dB |
| AIRFLOW | 52 cfm |
| COLOR | Red |
| VOLTAGE | 7 V - 12 V |
| WEIGHT | 0.422 lb |