| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140x150x25mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-2 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-2 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Supermicro 40MM 13000RPM 4-Pin Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
COLDWING 14
The special design of the newly upgraded COLDWING 14 fan not only generates superior performance, but also guarantees quiet operation without compromises.
An optimized mounting hole for the standard 12cm fan also ensures a more flexible installation.
120mm Fan Mounting Holes
The 140mm fan is compatible with 120mm fan mounting holes.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The included SSA (Speed Switch Adapter) cable significantly minimises noise production.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 1200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 23.2 dBA |
| AIRFLOW | 65.2 cfm |
| COLOR | Yellow |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |