| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B14 ARGB 140MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
COLDWING 14
The special design of the newly upgraded COLDWING 14 fan not only generates superior performance, but also guarantees quiet operation without compromises.
An optimized mounting hole for the standard 12cm fan also ensures a more flexible installation.
120mm Fan Mounting Holes
The 140mm fan is compatible with 120mm fan mounting holes.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The included SSA (Speed Switch Adapter) cable significantly minimises noise production.
| FAN DIAMETER | 140 mm |
| ROTATION SPEED | 800 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.3 dBA |
| AIRFLOW | 43.5 cfm |
| COLOR | Yellow |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 140 mm x 140 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |