Logitech K270 RF Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K780 Multi-device Wireless Bluetooth Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch Antimicrobial Waterproof USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Kensington KB150 EQ Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal Medical Grade Keyboard White - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Meditech Magic Medical Grade USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Siig QWERTY USB Desktop Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech G512 Wired Gaming Keyboard - Carbon
| IN STOCK |
Adesso Tru Form Ergonomic USB QWERTY Black Keyboard - US International
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard SSKSV207L Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout Black
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Kensington RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
No-nonsense, No Compromise
Get a straightforward keyboard that performs well on the battlefield with the CK550 Gaming Keyboard. Mechanical switches rated for 50 million clicks will guarantee your keyboard will stay combat-ready during all your long-lasting skirmishes. On-the-Fly Controls allow customization of your settings like RGB lighting and macros in real time, while software lets you get even further customization. Simply put, the CK550 is a capable tool that gets the job done.
On-the-Fly Controls
Make real-time adjustments to lighting and macros with no software necessary.
Standard Layout
Standard size layout and bottom row for easy keycap customization.
MECHANICAL Switches
Durable mechanical switches rated for 50 million keypresses.
New & Improved Easy-to-use Software
Map 16.7 million colors to any key, customize lighting modes, and fine-tune macros.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | Red/Green/Blue |
| KEY SWITCH TYPE | Gateron (Blue) |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | 460 mm x 135 mm x 41 mm |
| WEIGHT | 850 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |