32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
48GB OWC PC23400 DDR4 ECC-R 2933MHz RDIMMs - 6 x 8GB Mac Pro 2019
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3000Mhz PC4-24000 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill Trident Z RGB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Flare X DDR4 3200MHz PC4-25600 for AMD Ryzen CL16 Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
BUILT FOR RYZEN™
Optimized for maximum bandwidth and tight response times on the latest AMD DDR4 motherboards to complement your cutting-edge Ryzen™ system.
BRILLIANT TEN-ZONE LIGHTING
Illuminate your system with dynamic ten-zone RGB lighting with individually addressable LEDs, encased in a panoramic light pipe that offers unobstructed viewing from virtually every angle.
UNITE YOUR SETUP
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products across the iCUE ecosystem. Choose from dozens of preset lighting profiles or create your own in CORSAIR iCUE software.
DARK SIDE OR LIGHT SIDE - YOUR CALL
A solid aluminum heatspreader conducts heat away from your memory for superb cooling even when overclocked, with distinctive dual-tone styling, in either white and black or gunmetal and black, to complement your system build.
BUILT FOR SPEED
VENGEANCE RGB RT modules use only tightly screened memory chips, for extended overclocking potential, and a custom performance PCB provides the highest signal quality for superior performance and stability.
INSTANT OVERCLOCKING
Automatically configures to maximum supported speed on compatible systems for faster load times, multitasking, and more right out of the box – no need to set in BIOS.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 4 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |