4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-10600 1333MHz CL9 Dual Channel Kit (1x 4GB + 1x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
4GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 2GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V Laptop Memory Kit (2x 4GB) CL9
| IN STOCK |
4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
16GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11, 1.35V Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
Kingston FURY Impact DDR3 Memory
Kingston FURY Impact DDR3 opens up a world of detail that other gamers will never know: the hairs on the back of your victim’s neck, for instance. It automatically recognizes the platform it’s plugged into and auto overclocks to the highest memory frequency published (up to 1600MHz) with no need to adjust system BIOS settings. So you get extreme performance that supports notebooks and other small-form-factor systems using either AMD or the latest Intel CPU technologies with no hassle at all. And all you’ll ever miss is lag.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| CAS LATENCY | CL9 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| VOLTAGE | Memory voltage: 1.35,1.5 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |