be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Next Generation Of Sickleflow Fans
SickleFlow 120, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Enhanced Fan Frame
Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency.
New Bearing Sealant
Improve dustproof properties as well as prevent sleeve lubricant from leaking.
New Blade Design
Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1800rpm |
| NOISE LEVEL | Noise level (low speed): 8 dB Noise level (high speed): 27 dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 62 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 1.8 W |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 120 x 25 mm |
| WEIGHT | 156 g |