Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Adesso Slim Touch Mini With Touchpad USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Desktop Multimedia Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Antimicrobial USB QWERTY Waterproof Touchpad Keyboard - White
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Washable Keyboard USB K64407US Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech G ProX Lightspeed RF Wireless Gaming Keyboard - White
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech MK270 Wireless Keyboard and Mouse Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard - Spanish Layout - Black
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 USB QWERTZ Black Keyboard - Swiss Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 USB Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Dell Wired Keyboard KB216 - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Keyboard K120 - UK Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
The Z20 keyboard delivers comfort and convenience with a proximity range ToF sensor and a premium Magnetic Approach Palm Rest. Powered by a 32-bit Arm Cortex-M33 core USB microprocessor, the Z20 offers the most advanced gaming keyboard experience, with a 4000Hz report rate. Customize the Z20 to fit your style with textured, double-shot shine through WASD, and Macro keys, alongside a left and right edge RGB bar. The Z20 features per-key RGB LEDs and can be configured through EVGA UNLEASH. LK Light Strike Optical Mechanical switches make the Z20,25% faster than traditional mechanical switches. The Z20 offers speed, comfort, and premium quality features in a keyboard that has something for everyone.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| FUNCTION KEYS | 4 Dedicated Media Buttons |
| PALM REST | Yes |
| BACKLIGHT | RGB |
| KEY SWITCH TYPE | Opto-mechanical key switch |
| CABLE LENGTH | 2 m |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 151 x 472 x 38 mm |
| WEIGHT | 1.13 kg |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |