|
Expected to ship within 11 days of order Free shipping within Ireland! |
D-Link 5-Port Gigabit Unmanaged Switch
| IN STOCK |
D-Link 30-Port Lite Layer 3 Gigabit Stackable Managed Switch
| IN STOCK |
D-Link 10-Port Gigabit Smart Managed Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Switch Lite 16-port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Pro 48-Port (PoE) Managed L2/L3 Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi 4 Port PoE Managed 1U Ethernet Switch - Grey
| IN STOCK |
StarTech 4-Port KVM DisplayPort Switch with Audio - Black
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi USW‑FLEX 5-Port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Enterprise 8 Port PoE Managed L3 Ethernet Switch - Stainless Steel
| IN STOCK |
D-Link 52-Port Gigabit Smart Managed Switch
| IN STOCK |
C2G 4K HDMI VGA Mini DisplayPort USB C Adapter Switch
| IN STOCK |
D-Link 28-Port Layer 3 Gigabit Stackable PoE Managed Switch
| IN STOCK |
D-Link 24-port Gigabit Stackable Smart Managed Switch with 10G Uplinks
| IN STOCK |
Netgear ProSafe 8-Port GS108 Unmanaged Switch (10/100/1000) - Blue
| IN STOCK |
Gigabit Ethernet 24-Port PoE+ Smart Ethernet Switch
| IN STOCK |
The Ubiquiti UniFi Switch Enterprise 24 PoE (USW Enterprise 24 PoE) is a fully managed, Layer 3 switch with (12) 2.5GbE, 802.3at PoE+ RJ45 ports, (12) GbE, 802.3at PoE+ RJ45 ports, (2) 10G SFP+ ports, and a 400W total PoE supply. The USW Enterprise 24 PoE also features a 1.3" LCM color touchscreen that concisely displays key system and connection insights.
Additionally, the USW Enterprise 24 PoE offers enhanced power supply failure protection when connected to the SmartPower Redundant Power System (USP RPS sold separately). This Enterprise gigabit ethernet switch can be monitored or configured from anywhere with the powerful, intuitive UniFi Network web application and mobile app.
| NUMBER OF PORTS | 24 |
| PRIMARY PORT SPEED | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3af,IEEE 802.3at |
| SWITCH LAYER | L3 |
| SWITCHING CAPACITY | 124 Gbit/s |
| OPERATING TEMPERATURE | -5 - 40 °C |
| INPUT VOLTAGE / FREQUENCY | AC input voltage: 100 - 240 V AC input frequency: 50/60 Hz |
| COLOR | White |
| PORTS | 24 |
| DIMENSIONS | Width: 442.2 mm Depth: 325 mm Height: 43.7 mm |