16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Data Traveler Exodia M USB Type A Flash Drive - Black, Blue
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Red - USB3.0
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Night King USB Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 High-speed (SLC memory used) |
| FEATURES | Unique Zinc Alloy casing, Data transfer up to 16MB/sec |
| TRANSFER RATES | Read: 12-16MB/sec Write: 9-12MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| ACCESSORIES | JetFlash 185, Accessory Strap, Cleaning Cloth, Driver CD, Quick installation guide, Warranty card |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 98SE,ME,2000,XP,Vista Mac OS 9.0 or later Linux kernel 2.4.2 or later |
| DIMENSIONS | 49.5mm x 15.8mm x 7.4mm |
| WEIGHT | 15g |
| WARRANTY | Lifetime warranty |