ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
OWC U2 Shuttle Four-Slot NVMe M.2 to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8 Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure for 2.5-inch and 3.5-in SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8-Bay Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure with SoftRAID for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | SATA Interface |
| PC INTERFACE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive Enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 data transfer, 480MBits per second |
| HDD SUPPORT | Supports SATA 2.5" hard drives, up to max 250GB |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista / XP / 2000* Mac OS 9.0 or later Linux Kernal 2.4 or later *StoreJet Elite software only works in Windows |
| OPERATING TEMPERATURE | 5°C (41°F) to 55°C (131°F) |
| ACCESSORIES INCLUDED | StoreJet HDD Enclosure, Carrying case, Driver CD, Installation Guide, Warranty card, USB Y cable |
| SPECIAL FEATURES | StoreJet Elite software included, One-touch backup button |
| DIMENSIONS | 129mm x 79.9mm x 13mm |
| WEIGHT | 88g (without HDD) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |