|
Expected to ship within 12 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
StarTech Brocade Compatible SFP + Module 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-10G-SR Compatible SFP+ Transceiver Module (LC) – 10GBASE-SR - 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - DDM Cisco Firepower, ASR9000, C9300
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Optical Transceiver Module - 10GBase-LR (LC) Single-Mode Port- MSA Compliant
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-GE-S Compatible SFP Module - 1000BASE-SX - 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC- DDM Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SFP Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 18 g |
| POWER CONSUMPTION | 1 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| CERTIFICATION | CE, FCC, UR |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |