ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC U2 Shuttle Four-Slot NVMe M.2 to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro 1A Enclosure for Mac SSDs from most 2013 to 2019 Models
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Lightning Card M.2 NGFF SSD (PCIe 2 and 4 Lane or SATA III Type) To PCI-e or SATA III Internal Card Model ZTC-EX001
| IN STOCK |
OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for NVMe M.2 2230 / 2242 / 2280 SSDs
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | HDD/SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 6 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | 2.5" |
| COLOR | Black |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB |
| DIMENSIONS | 115 mm |
| WEIGHT | 152 g |