|
Expected to ship within 12 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP100BBXDST)
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
Cisco GLC-SX-MMD SFP (mini-GBIC) Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 1000BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP1000BXDST)
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 18 g |
| POWER CONSUMPTION | 1 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | Yes |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |