|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Brocade Compatible SFP + Module 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module - 10GBASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP-10GB-BX-D-20-ST)
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Arista SFP to RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
Netgear SFP 1G Ethernet Fiber Module Managed Switches
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech Dell EMC SFP-10G-LR Compatible 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP100BBXDST)
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 10000 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP+ |
| MAX DISTANCE | 30 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Copper |
| WEIGHT | 58 g |
| POWER CONSUMPTION | 2.3 W |
| BRAND COMPATIBILITY | Cisco |
| CERTIFICATION | CE, FCC |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | No |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3an |