|
Expected to ship within 2 days of order Free shipping within Ireland! |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
OWC Express 2.5" Portable USB 3.0 Enclosure Kit for SATA HDDs & SSDs (Black)
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
| IN STOCK |
AData EC600 2.5-inch HDD / SSD Enclosure USB3.2 Black
| IN STOCK |
OWC Envoy Pro USB3.0 Portable SSD Enclosure for 2012 MacBook Pro with Retina Display
| IN STOCK |
OWC 0TB ThunderBay Flex 8 Thunderbolt 3 Enclosure
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
OWC U2 ShuttleOne NVMe M.2 to 2.5-inch U.2 SSD Adapter
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | M.2, PCI Express 3.0 |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Silver |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 35 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB |
| DIMENSIONS | 143 mm |
| WEIGHT | 174 g |