16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB SanDisk Extreme Pro USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Data Traveler 70 USB3.2 Type C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
128GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Hermoine Grainger USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Sandisk Cruzer Glide USB2.0 Black/Red Sliding USB Connector
| IN STOCK |
64GB Integral Crypto Drive FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FEATURES | COB technology Ultra-fast transfer rates |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 195MB/sec Write speed up to 100MB/sec (Transfer speed dependent on PC hardware) |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windonw 8 Windows 7 Windows Vista Windows XP Mac XOS 10.X or above |
| DIMENSIONS | 32mm x 12.4mm x 4.6mm |
| WEIGHT | 4g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |