ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
Renice Half-Mini mSATA to 2.5-inch SATA II SSD Adapter Board
| IN STOCK |
OWC U2 Shuttle Four-Slot NVMe M.2 to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 8 Thunderbolt (40Gb/s) External Storage Enclosure for 2.5-inch and 3.5-in SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 - Four-Bay Thunderbolt 3 External Storage Enclosure for 2.5" and 3.5" SATA Drives
| IN STOCK |
OWC ThunderBay 4 RAID 5 4-Bay Storage Enclosure with Dual Thunderbolt 3 Ports
| IN STOCK |
OWC Mercury On-The-Go USB 3.2 (5Gb/s) Bus-Powered Portable External Storage Enclosure for 2.5-inch SATA Drives
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - Model ZTC-EN002 - Silver
| IN STOCK |
OWC miniStack STX Stackable Storage Enclosure with Thunderbolt Hub Xpansion - Matte Silver
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
OWC Accelsior 4M2 PCIe M.2 NVMe SSD Expansion Card, 0GB No Drives Included
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Serial ATA III |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | 3.5" |
| DEVICE TYPE | HDD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 10 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | 3.5" |
| COLOR | Black, Silver |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-A to USB Type-C, USB Type-C to USB Type-C |
| DIMENSIONS | 55 mm |
| WEIGHT | 420 g |