|
Expected to ship within 12 days of order Free shipping within Ireland! |
StarTech.com 100BASE-BX-10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) MSA Uncoded SFP+ Transceiver Module (SFP10GBBXUST)
| IN STOCK |
StarTech.com Extreme Networks 10338 Compatible SFP+ Module (SFP+ to RJ45) - 10GE Gigabit Ethernet SFP+
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech MSA Compliant SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco SFP-10G-SR Compatible SFP+ Transceiver Module (LC) – 10GBASE-SR - 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver - DDM Cisco Firepower, ASR9000, C9300
| IN STOCK |
StarTech Dell Copatible SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Gigabit Ethernet SFP Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-LH-SM Compatible SFP Transceiver Module -1000BASE-LX/LH - 1GE Gigabit Ethernet SFP - LC - Cisco IE3400, IE3300, IE3200
| IN STOCK |
Cisco Fiber Optic 10000MBs SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
Intellinet 10 Gigabit Fiber SFP+ Optical Transceiver Module - 10GBase-LR (LC) Single-Mode Port- MSA Compliant
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Dell Compatible SMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| INTERFACE | SFP |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC |
| WEIGHT | 16 g |
| POWER CONSUMPTION | 1 W |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| DIGITAL DIAGNOSTICS MONTORING (DDM) | No |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |